Petek Temizleme

Zaman içerisinde petek kanallarında kireç oluşabilir. Çamur ve aşınmaya bağlı tortularla birleşen kireç, ısınma sisteme zarar vererek çalışmasını engelleyebilir. Bu kapsamda makine ve kimyasal yardımları ile petek temizleme işlemi yapılır. Petek temizleme, uzman ekiplerce yapılmalıdır, aksi durumda tam olarak temizlik olmaz ve sistemden gerekli verim alınamaz. Profesyonel ekibi ve modern teçhizatı ile Merkez Kombi Servis, peteklere dair temizlik işlemlerinde yer zaman yanınızda.

Petek temizleme, kombi bakımı kadar önem taşır. Zira düzenli olarak yapılmaması halinde ısı peteklere hızlı ve eşit bir şekilde dağılamaz. Bazı petekler sıcakken bazıları daha soğuk kalır, bu da yaşam alanlarında dengesiz ısıtmayı, verimsizliği ve yüksek doğalgaz faturalarını beraberinde getirir. Kombiniz boş yere enerji harcarken evler ve iş yerleri soğuk kalır. Bu sorunların çözümü için petek temizleme hizmeti büyük önem taşır.

Süreç, uçtan uca yönetilir. İşlemde petekler içerisinde dolaşan koruyucu kimyasal, iç yüzeyi paslanmaya karşı korur. Peteklerde tortu birikmesi en düşük seviyeye inerken bu da uzun süreli ve verimli kullanımının önünü açar.

Petek temizliği nasıl yapılır?

Merkez Kombi Servis, uzman ekibi ve profesyonel ekipmanları ile petek temizliğinde lider firmadır. Bu işlemlerin zahmet olmaktan çıkarılması, bütçenizin üzerine gelen büyük bir yükün alınması ve yaşam alanlarının gerektiği gibi ısınmaması problemleri kısa sürede bertaraf edilir. Peki petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği için önce kombi ve su vanaları ile birlikte radyatörlerin vanaları kapatılır. Sadece işlem uygulanacak peteğin giriş-çıkış vanaları açık bırakılır. Petek, giderlere boru ile bağlanır ve kombiden su boşaltılması aşamasına geçilir. Böylelikle kirli su dışarı atılır. Devamında temizleme sıvısı iletilir ve giderlerdeki pis su dışarı aktarılarak kombi yeniden çalışır duruma getirilir.

Petek temizleme makinesi ile yapılan işlem ise petek akım anahtarının kapatılması ile başlar. Cihazın hortumunun bir ucu peteğin giriş vanasına, diğeri makineye bağlanır. Çıkış vanasındaki diğer uç ise giderlere konulur ve makineye su verilir. Tazyikli su ile basınç oluşturulur ve peteğin iç yüzeyindeki kirler atılır. Akan suyun giderek temiz olduğu görülür.

Petek temizleme fiyatlandırma

Petek temizleme fiyatlandırma kriterleri vardır. Petek sayısı, boy, derinlik ölçüleri, peteğin özellikleri fiyatı belirler. Kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışı ile Merkez Kombi Servis müşteri dostu fiyat politikası izler. Petek temizliği yaptırarak bütçenize sarsmadan verimli ve uzun vadede gerek ısınma, gerekse doğalgaz faturaları noktasında mükemmel sonuçlar veren bir adım atmış olursunuz. Merkez Kombi Servis ile 7/24 iletişime geçiniz.

Merkez Kombi Servis

Merkez Kombi Servis, kombi tamir servisi güvenilir ve birinci sınıf servis hizmeti ile sizinle. İhtiyaç duyulan kombi servis, tamir, kombi bakım, petek temizleme hizmetleri Merkez Kombi Servis ile bir telefon kadar yakınınızda.